>

Polski transport stoi w korku zatorów płatniczych

23.05.2017

Zadłużenie firm zajmujących się transportem drogowym w ciągu niecałego roku wzrosło o ponad 150 mln zł i wynosi obecnie 664 mln zł. Wzrosła także liczba dłużników o 4 tys. do prawie 21 tys. Jest to efekt piętrzących się kłopotów przewoźników w działalności transgranicznej – zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie Europy. To główne fakty zawarte w najnowszym raporcie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA „Polski transport stoi w korku zatorów płatniczych – sytuacja finansowa w branży”, którego partnerem jest Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

>

Kaczyński powinien pochwalić Tuska

21.05.2017

Zamiast doceniać swoją pracę, polscy politycy często atakują się nawzajem. Konkurencyjne partie wymieniają się negatywnymi komentarzami, co rusz wbijając sobie szpile. Nieważne, jakim sposobem. Ważne, aby przeciwnicy stracili w sondażach poparcia. A gdyby tak politycy częściej skomplementowali swoje działania? W przededniu Dnia Informacji Pozytywnej Krajowy Rejestr Długów BIG i Rzetelna Firma sprawdziły, czy zdaniem Polaków politycy powinni się chwalić. A jeśli tak, to kto kogo i za co?

>

Zatory maleją, gospodarka rośnie

11.05.2017

W pierwszym kwartale 2017 roku co piąta polska firma nie miała żadnych problemów z otrzymaniem terminowej zapłaty za sprzedane towary lub usługi, a Indeks Należności Przedsiębiorstw osiągnął najwyższy poziom w ponad ośmioletniej historii badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. To daje nadzieje na wyższy wzrost gospodarczy w nadchodzących miesiącach.

>

Rzetelna Firma – dlaczego warto współpracować z firmami z tym znakiem?

08.05.2017

W Polsce wciąż istnieje zjawisko niskiego zaufania wśród przedsiębiorców do partnerów biznesowych. Prowadzi to do utraty potencjalnych korzyści wynikających z kontraktów, z których nieufni właściciele firm rezygnują, bojąc się współpracy z nieetycznymi kontrahentami. Dlatego coraz większe znaczenie zyskują zewnętrzne programy potwierdzające rzetelność i uczciwość firm. Najpopularniejszym z nich jest Rzetelna Firma – jako jedyny na polskim rynku gwarantuje, że uczestniczący w nim podmiot nie jest dłużnikiem notowanym w KRD.

<
>

Dołącz do nas

Wypełnij formularz i odbierz Certyfikat Rzetelności
Rzetelna Firma Rzetelna Firma Rzetelna Firma
Telefon

71 77 37 077

E-mail

INFO@RZF.PL